Paylasmak ister misiniz?

Tül Perde

 

KLASİK PERDE

 

Eğer modaya kapılıp gitmek istemiyorum diyorsanız ve ayrıca hem hiç eskimeyen hem de yaşadığım yeri zarafetiyle süsleyen bir perdem olsun istiyorsanız, doğru yerdesiniz; klasik perdeler bundan sonra sizin vazgeçilmezleriniz arasına girecek.  Kumaş süslemelerinden tutun da tasarımlarına, renklerine ve desenlerine varana kadar size derya gibi bir seçenek yelpazesi sunan klasik perdeler yıllardır evlerimizin başköşelerini süslüyor. Saçaklarından tutun da nakışlarına, püsküllerine kadar genellikle ince ve fazla işçilik gerektiren klasik perdelerde kullanılan kumaşların başlıcaları organze, kadife, şönil, tafta ve ipek gibi kumaşlardır. Ayrıca şal desenli veya işlemeli kumaşlar da klasik perdelerde sıklıkla tercih edilen kumaşlar arasında sayılabilir. Zaten klasik olarak modern  ayıran temel unsurlar da   yapımında tercih edilen kumaşların farklılığı ve perdelerin dekorasyon tarzındaki değişikliklerdir. Klasik  modern perdelere oranla daha çok gösterişlidir ve klasik perdelerdeki işlemeler ile aksesuarlar (çoğunlukla pul, taş ve cam gibi aksesuarlar) bunun en belirgin örnekleridirler. Genellikle ağır ve doğal renklerin tercih edildiği klasik , nadiren de olsa, parlak renkler de kullanılır ama bu durumlarda da kullanılan aksesuarlar sayesinde  klasik havasını koruması sağlanabilmektedir.  Klasik   yaptırırken, kumaşın türüne, rengine ve desenine ek olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de perdede tercih edilen malzemelerin (kumaş, aksesuar, tül) perdenin kullanılacağı ortama uyumları kadar, kendi içlerindeki uyumları ve yine kendi içlerindeki tamamlayıcılıklarıdır. kullanılacağı ortama uyumu açısından,  yaptırıldığı pencerenin ölçüsü, duvarlarda kullanılan boyanın rengi ve duruşu, mekândaki mobilyaların renkleri ve mobilyalarda kullanılan kumaşın çeşidi gibi birçok unsur belirleyici bir rol oynamaktadır. Dolayısıyla, klasik  tercih edildiği durumlarda, bütün bu konular göz önünde bulundurulmalı ve hem perdenin kullanılacağı camın ölçüsü alınırken hem de perdenin ortama uyumu ve perdedeki malzemelerin kendi içlerindeki uyumu açısından, malzemeler seçilirken bir uzman yardımı almak en iyisi olacaktır. Değişen modadan ve güncel zevklerden bıkanlar için en cazip   çeşidi olan klasik  bütün şıklığı ve zarafetiyle, zamana meydan okuyarak evlerimizin değişmeyen misafirlerinden olmayı başarmış bir   çeşididir.

BUGUN 87
DUN 62
BU HAFTA 149
GEÇEN HAFTA 351
BU AY 149
GEÇEN AY 351
TÜM ZAMANLAR 500

ŞİMDİ AKTİF 2
İP ADRESİNİZ 88.64.240.81
TARİH 02-04-2012 15:55
Copyright © 2000 - 201 materyallerin izinsiz kullanımı ve kopyalanması yasaktır.Bu site Mevsim Home Perde sitesini temsil etmektedir.
Adres: Orta Mahalle Demirkapı Caddesi Kuyuçıkmazı No: 6/A     Bayrampaşa / İSTANBUL         E-Mail: info@tulperdefiyati.com